Hoppa till sidans innehåll

Beviljade dispenser våren 2018


Alingsås TK
Sofia Carlsson född 1999 för spel i Herrserien
Jennifer Piltorp född 2003 för spel i F14-serien
Paulina Hultberg född 2005 för spel i F12-serien

Arvika TK
Caithlin Dahl född 2003 för spel i F12 serien

Bofors TK
David Karlsson född ?? för spel i P7F10 Musseserien

Dalsjöfors TK
Christopher Sahlin född 2007 för spel i P/F10-serien

Elfsborg Tennis
Michelle Nasiri född 2007 för spel i P/F10-serien
Mira Bjarnemark född 2007 för spel i P/F10-serien
Tilda Snygg född 2007 för spel i P/F10-serien
Emilia Linderoth född 2007 för spel i P/F10-serien
Isabella Rietz född 2003 för spel i F14-serien
Valerija Kaslauskaite född 2003 föär spel i F14-serien

Falköpings TK
Hugo Ahlén född 2005 för spel i P12-serien
Axel Karlsson född 2005 för spel i P12-serien
Ida Andersson född 2007 för spel i P/F10-serien

Gullmarens CC
Cornelia Olsson född 2007 för spel i P/F10 Musse
Graciella Rodas född 2007 för spel i P/F10 Musse
Elias Rodas född 2007 för spel i P/F10 Musse
Johan Martinsson född 2007 för spel i P/F10 Musse
Albin Fakelius född 2007 för spel i P/F10 Musse

Hammarö TK
Fredrika Skrinning född 2003 för spel i F14-serien
Henrik Grim född 2003 för spel i P14-serien
Elin Smith född 2003 för spel i F12-serien
Ida Smith född 2007 för spel i P/F10-serien
Klara Andersson född 2007 för spel i P/F10-serien

Herrljunga TK
Josefin Aleryd född 2003 för spel i F14-serien

Hjo TK
Sara Hjerpe född 2007 för spel i P/F10-serien
Vendela Englund född 2007 för spel i P/F10-serien
Eliziha Smith född 2007 för spel i P/F10-serien
Hugo Dahlberg född 2007 för spel i P/F10-serien
Oscar Wigren född 2007 för spel i P/F10-serien

Karlstads TK
Nellie Andersson född 2007 för spel i P/F10 Musse
Linus Hollman född 2007 för spel i P/F10 Musse
Martin Dalmo född 2005 för spel i P12-serien

Lilla Edets TK
Amelia Jonsson född 2006 för spel i P/F10-serien
Olivia Kotwica född 2006 för spel i P/F10-serien
Tuva Aronsson född 2005 för spel i F12-serien
Minea Sundberg född 2005 för spel i F12-serien
Embla Fundin född 2005 för spel i F12-serien
David Kotwica född 2001 för spel i P16-serien

Lysekils AIK
Oscar Nilblad född 2005 för spel i P12-serien

Mariestads TK
Gustav Brånfeldt född 2005 för spel i P12-serien
Petter Ryberg född 2005 för spel i P12-serien
Ellen Lund född 2006 för spel i P12-serien

Marks TK
Maja Einarsson född 2007 för spel i P/F10-serien
Stig Karlsson född 2007 för spel i P/F10-serien
Oscar Grah född 2005 för spel i P12-serien
Ludvig Gunnarsson född 2003 för spel i P14-serien
Leon Quicklund född 2005 för spel i P12-serien
Linus Gunnarsson född 2005 för spel i P12-serien

Sandareds TK
Ebba Johansson född ?? för spel i P/F10-serien
Maja Ryström född ?? för spel i P/F10-serien

Skara TK
Daniel Radivskij född 2007 för spel i P/F10-serien

Skultorps TK
David Strömqvist född 2007 för spel i P/F10-serien
Nora Grönlund född 2001 för spel i F16-serien
Nathalie Kucharski född 2001 för spel i F16-serien
Ellen Sjökvist född 2001 för spel i F16-serien
Channah Rwamamara född 2001 för spel i F16-serien
Filip Olsson född 2001 för spel i P16-serien
Filip Karlsson född 2001 för spel i P16-serien

Skövde TF
Gustaf Swahn född 2003 för spel i P14-serien
Meya Himmer född 2003 för spel i F14-serien
Filippa Randli född 2007 för spel i P/F10-serien
Rebecca Seiving född 2006 för spel i P/F10-serien
Vilde Hattevid född 2007 för spel i P/F10-serien
Matilda Westerberg född 2006 för spel i P/F10-serien

Tibro TK
Rebecca Volfstam född 2004 för spel i F12 serien
Hampus Sandin född 2004 för spel i P12 serien
Max Ekänge född 2004 för spel i P12 serien
Rebecca Tornstrand född 2001 för spel i F16-serien

Tidaholms TK
Anton Thörn Wiklund född 2006 för spel i P/F10 Musse serien

Trollhättans TK
Erik Tanderud född 2007 för spel i P/F 10 serien

Ulricehamns TK
Nora Karlsson född 2002 för spel i F14 serien
Tova Bonander född 2003 för spel i F14-serien
Tage Rosenberg född 2005 för spel i P12-serien
Arvid Bylin född 2007 för spel i P/F10-serien
Gabriel Fherm född 2007 för spel i P/F10-serien
Mira Lindahl född 2007 för spel i P/F10-serien
Olivia Johansson född 2007 för spel i P/F10-serien
Maria Malnar född 2007 för spel i P/F10-serien
Sanna Carlsson född 2007 för spel i P/F10-serien

Vänersborgs TK
Möja Flink född 2005 för spel i F12-serien
Adam Svahn född 2003 för spel i P14-serien
David Jilderby född 2005 för spel i P12-serien
Carmen Grauntanu född 2007 för spel i P/F10-serien
Saga Ericson född 2007 för spel i P/F10-serien
David Hjertén född 2007 för spel i P/F10 Musseserien
Abbe Gustafsson född 2007 för spel i P/F10 Musseserien
August Anderson född 2007 för spel i P/F10Musseserien
Ludvig Sulau född 2007 för spel i P/F10 Musseserien

Uppdaterad: 23 APR 2018 10:37
Skribent: Peter Lindgren
Epost: Adressen Gömd

 

 ► Seriespel    ► Tennissök

 

 

 

 

Följ Tennis Väst på

Följ oss på

 

 

Synpunkter på Tennis Västs verksamhet!

Tennis Väst tar emot mer än gärna förslag och idéer på hur vi kan förbättra vår verksamhet. Kontakta verksamhetsansvarige Peter Lindgren via e-post: This is a mailto link

Postadress:
Svensk Tennis Väst
Brättevägen 9
462 35 Vänersborg

Kontakt:
Tel: +4670-6976464 Peter
Fax: 0521-19580
E-post: This is a mailto link

Se all info