PERSONAL

Svenska Tennisförbundet

Telefon: 010-444 04 10
Fax: 010-444 04 06
info@tennis.se

Adress Stockholm

Svenska Tennisförbundet
Lidingövägen 75
115 41 Stockholm

Adress Båstad

Svenska Tennisförbundet
Kyrkogatan 6A
269 33 Båstad

LEDNING OCH ADMINISTRATION


Christer Sjöö

Generalsekreterare
010-444 04 17, 073-358 74 95
christer.sjoo@tennis.se


Michael Rudin

Ekonomiansvarig
010-444 04 11
michael.rudin@tennis.se


Tove Kjeller

Koordinator
010-444 04 14
tove.kjeller@tennis.se


Torbjörn Dencker

Tf informationsansvarig
073-368 12 24
torbjorn.dencker@tennis.se


Johanna Jonsson

Informationsansvarig (föräldraledig)

SPELAR OCH TRÄNARUTVECKLING


Niklas Fjeldstad

Avdelningsansvarig
010-444 04 17, 073-407 87 55
niklas.fjeldstad@tennis.se


Johan Hedsberg

Davis Cup-kapten
070-191 95 27
johan.hedsberg@tennis.se


Mattias Arvidsson

Fed Cup-kapten, landslagsansvarig U18 (flickor) & damer
070-946 41 50
mattias.arvidsson@tennis.se


Jonas Svensson

landslagsansvarig U18 (pojkar) & herrar
070-457 17 01
jonas.svensson@tennis.se


Fredrik Hörnell

Landslagsansvarig U14 & U16
070-527 82 89
fredrik.hornell@tennis.se


Niclas Rodhborn

Förbundskapten rullstolstennis
070-552 90 71
niclas.rodhborn@tennis.se


Maria Strandlund Tomsvik

Landslagscoach
070-751 41 33
maria.strandlundtomsvik@tennis.se

KLUBBUTVECKLING


Ola Mårtensson

Barn- och ungdomsansvarig, Idrottslyftet
070-924 23 63
ola.martensson@tennis.se

TÄVLINGSUTVECKLING


Henrik Odervall

Avdelningsansvarig
010-444 04 15
henrik.odervall@tennis.se


Bengt Helmersson

Tävling/it, Tournament Planner
010-444 04 18
bengt.helmersson@tennis.se


Fredrik Palm

Seriespel, licenser, sanktion, personuppgiftsansvarig (GDPR)
010-444 04 19
fredrik.palm@tennis.se


Johan Carlsson

Projektledare funktionärer
070-227 88 45
johan.carlsson@tennis.se


Anders Wennberg

Koordinator internationella tävlingar & funktionärer
070-590 71 94
anders.wennberg@tennis.se