PERSONAL

Svenska Tennisförbundet

Telefon: 010-444 04 10
Fax: 010-444 04 06
info@tennis.se

Adress Stockholm

Svenska Tennisförbundet
Lidingövägen 75
115 41 Stockholm

Adress Båstad

Svenska Tennisförbundet
Kyrkogatan 6A
269 33 Båstad

KANSLIET TILLFÄLLIGT STÄNGT

Med anledning av den ökade smittspridningen och Folkhälsomyndighetens skärpta lokala allmänna råd håller SvTF:s kontor i Båstad och Stockholm stängt och personalen arbetar hemifrån. Vi ber om förståelse för att detta kan komma att påverka vår service. Du når oss som vanligt via telefon och e-post och finner nedan kontaktuppgifter till våra medarbetare.

Aktuell information gällande tennis och corona finns på tennis.se/coronavirus.

LEDNING OCH ADMINISTRATION


Christer Sjöö

Generalsekreterare
010-444 04 04
christer.sjoo@tennis.se


Michael Rudin

Ekonomiansvarig
010-444 04 11
michael.rudin@tennis.se


Tove Kjeller

Koordinator
010-444 04 14
tove.kjeller@tennis.se


Torbjörn Dencker

Kommunikatör
010-444 04 10
torbjorn.dencker@tennis.se


Johanna Jonsson

Informationsansvarig
010-444 04 13
johanna@tennis.se


Jonas Elmblad

Konsult partner/sponsorsamarbeten
073-312 55 76
jonas.elmblad@tennis.se

LANDSLAG


Niklas Fjeldstad

Landslagsansvarig (ledning, budget och administration)
010-444 04 17, 073-407 87 55
niklas.fjeldstad@tennis.se


Robin Söderling

Davis Cup kapten, Herransvarig
070-725 70 30
robin.soderling@tennis.se


Mattias Arvidsson

Fed Cup-kapten, landslagsansvarig U18 (flickor) & damer
070-946 41 50
mattias.arvidsson@tennis.se


Jonas Svensson

16/18 års pojkansvarig, assisterande DC-kapten
070-457 17 01
jonas.svensson@tennis.se


Fredrik Hörnell

14 års pojk/flickansvarig, 16 års flickansvarig
070-527 82 89
fredrik.hornell@tennis.se


Niclas Rodhborn

Förbundskapten Rullstolstennislandslagen (dam, herr och Quad)
070-552 90 71
niclas.rodhborn@tennis.se

KLUBBUTVECKLING


Ola Mårtensson

Barn- och ungdomsansvarig
010-444 04 12
ola.martensson@tennis.se


Michaela Karlsson

Utbildningsansvarig
010-444 04 07
michaela.karlsson@tennis.se


Emma Ernlund

Projektledare klubbutveckling/jämställdhet
010-444 04 10
emma.ernlund@tennis.se

TÄVLING


Henrik Odervall

Avdelningsansvarig
010-444 04 15
henrik.odervall@tennis.se


Bengt Helmersson

Tävling/it, Tournament Planner
010-444 04 18
bengt.helmersson@tennis.se


Fredrik Palm

Seriespel, licenser, sanktion, personuppgiftsansvarig (GDPR)
010-444 04 19
fredrik.palm@tennis.se


Johan Carlsson

Projektledare funktionärer
070-227 88 45
johan.carlsson@tennis.se


Anders Wennberg

Koordinator internationella tävlingar & funktionärer
070-590 71 94
anders.wennberg@tennis.se